Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

Kultura

 IMG3538

Jak píše náš starosta za ANO v Letňanských listech, tak se i v letošním roce budou na letňanském letišti „oblíbené“ velké kulturní akce pod širým nebem, které na osmnáctku přilákají opět tisíce návštěvníků. Kulturní sezónu zahájil 27. dubna studentský Majáles a problém s kelímky řešili těžkooděnci, následovat bude 11. května a 12. května mega dvojkoncert skupiny Rammstein a poté 28. května uzavírá sezónu Bruce Springsteen.

Co k tomu dodat, tyto akce v prostorách dříve chráněné oblasti NATURA 2000 povolila i letňanská radnice a to s vidinou získání potřebných financí do obecní kasy, ale hlavně také pro získání dostatečného počtu volňásků pro letňanské vyvolené, kteří toho, včetně rodinných příslušníků, hojně využívají. Co z těchto mega kulturních akcí vyplynulo, hlavně, že letňanský sysel obecný, který se měl na začátku tisíciletí na letišti prima, dočista vymřel, tím se následně zrušila stavební stopka. Investoři mohou po dohodě s naší radnicí a magistrátem zrušit letiště a stavět bytové komplexy. Po poslední prezentaci byli od investora ubezpečení, že o monstr kulturní akce pro tisíce lidí odjinud opravdu nepřijdeme. Co z toho opět pro letňanské letos vyplývá, že Policie ČR, organizátoři akcí a Městská policie hl. m. Prahy i pro tuto kulturní sezonu přijdou s návrhy, jak nás v Letňanech omezit. Tuto snahu již prezentují v Letňanských listech, kde je vyjmenovana řada opatření směřujících k zajištění bezpečnosti osob, majetku a také veřejného pořádku v městské části Praha 18 i jejím blízkém okolí.

Pozitivní zprávou je, že se alespoň povedlo navýšit místní poplatek ze vstupného, který byl za podivných okolností v naší MČ v předchozích letech snížen jen na 2,5 % (obvyklý je 5 %). Loni se díky těmto mega akcím radniční kasa naplnila o 14,5 milionu (při 2,5 %), tak doufejme, že tato změna přinese větší transparentnost a finanční kompenzace pořadatele bude jasně dána. A letňanská radnice se více přičiní při prevenci a likvidaci “škod” po těchto koncertech.

Pro letňanské to ale bude reálně, tak jako roky dozadu, znamenat hlavně nepříjemný hluk, velký nepořádek v Letňanech s desítky kilogramů odpadků, přeplněné odpadkové koše a to hlavně v okolí metra a u obchodního domu Tesco. Letňanští motoristé budou vždy v den konání koncertu rozladění uzavřením některých pozemních komunikací s omezením vjezdu do Letňan mnohdy i pro rezidenty, kteří budou pouštěni do svého bydliště jenom po předložení občanského průkazu a nebo po předložení vjezdové karty, které radnice aktuálně nabízí. Obecně doporučujeme v den konání koncertů svůj dopravní prostředek raději nechat doma v garáži, na parkovišti a nebo raději v ten den vůbec nevyjíždět, protože si tak člověk ušetří spoustu starostí a adrenalinu při katastrofálním průjezdu Letňan ke svému bydlišti.  

autoři:  Anna Hadwiger a Olaf Deutsch

foto: ilustrační O. Deutsch

Přehled velkých kulturních akcí v roce 2024:

27. dubna – Majáles,  

11. května – Rammstein (koncert)

12. května – Rammstein (koncert)

28. května – Bruce Springsteen (koncert)

Zdroj přehledu kulturních akcí: letnany.cz

jarní koncert

hudbatabletTradiční "radniční" ples bude tentokrát ve znamení květin. Letňanský ples se koná 6.3.2020 od 19:00 hodin opět v areálu PVA EXPO PRAHA Letňany. Pořadatel akce:Městská část Praha 18.   Bohatý program,  včetně welcome drinku, předtančení, školy tance, UV Show, vystoupení hudebních skupin atd. Chybět nebude charitativní tombola a soutěž o nejsympatičtější taneční pár. Vstupenky v ceně 250,- Kč jsou v prodeji od 3. února na ÚMČ Praha 18, 2. patro, kancelář č. 3.07.

Více informací najdete v přiložené příloze.

ples-plakat [JPG, 794 kB]

 

IMGP2002

 

Majáles odtajňuje první třetinu hudebního programu pro rok 2020. Poprvé se na největším studentském festivalu pod širým nebem objeví český písničkář a textař Pokáč , osobitý rapper Kapitán Demo, kladenský rapper narozený v Kazachstánu Viktor Sheen nebo český zpěvák Calin. Mezi headlinery bude patřit Ben Cristovao, který má za sebou fenomenální show v pražské O2 aréně. Právě na Majálesech exkluzivně představí jejich fenomenální pokračování. Chybět nebude ani český zpěvák Marek Ztracený, který dokonce druhou O2 arénu pro velký zájem přidává.

Číst dál: Majálesy 2020 odtajňují program, vystoupí Ben Cristovao, Marek Ztracený, Mirai a desítka dalších...

letgendy věnce 2019 kopie

Strana 1 z 28