Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

matepravovedet

Silvestrovské veselí sice již utichlo, ale v Letňanech máme o zábavu postaráno i krátce po vstupu do nového roku.

Zastupitelé i úředníci dostali do svých schránek bizarní e-mail, který se na první pohled tvářil jako novoroční přání místostarosty Lněničky. Odeslán byl 31.12. v 0:00. Jeho text zpočátku vypadal jako autentický, ale postupně gradoval do přiznání, že pan místostarosta pojímá svou funkci jako velmi výnosný osobní byznys a své kolegy ve vedení Letňan používá pouze jako figurky zaštiťující jeho nekalou činnost. V tu chvíli bylo zřejmé, že jde o poměrně dobře technicky propracovaný „žertík“, protože e-mail opravdu vypadal, jako kdyby odešel z oficiální adresy pana Lněničky. A obsah? Ten v zásadě odpovídá realitě, jen je velmi těžké si představit, že by pan místostarosta skutečně došel až k takovému prozření.

E-mail se dostal i do médií. A jaká je reakce starosty a rady městské části? Žádná. Žádný vysvětlující mail, žádné informace pro zastupitele či novináře. Jen neurčité odkazy na nicneříkající vysvětlení tiskové mluvčí radnice a včerejší jednání RMČ, z nějž vzešlo usnesení stroze konstatující, že „došlo ke zneužití veřejné (radniční domény) letnany.cz dne 31.12.2022.“

Tím to ale celé nekončí. V úterý pozdě večer (tedy po již zmíněném jednání RMČ) přišel další e-mail, v němž se pan místostarosta za svůj předchozí „úlet“ omlouvá a resignuje na všechny své funkce.

Jakkoli je téměř jisté, že jde o poměrně sofistikovaný „žert“, tak musíme zároveň konstatovat, že je to další z řady afér spojených s místostarostou Lněničkou, jehož činnost dlouhodobě Letňanům škodí a který je stále jejich neomezeným vládcem, pro nějž jsou jeho podporovatelé z řad zastupitelů či úředníků jen figurkami pomáhajícími naplňovat jeho zájmy.

Zdroj: fb Zdraveletnany.cz

Email z 31. 12. 2022

 

Od: Ondřej Lněnička

Odesláno: 31. prosince 2022 0:00

Komu: pro jistotu neuvádíme

Předmět: Novoroční přání

Milé kolegyně, vážení kolegové,

další rok je opět za námi. Další rok, kdy jsme společně zlepšili život v Letňanech. Rád bych poděkoval Vám všem, kteří jste pomohli udělat i můj život lepší. Cítím se skvěle a to přesto, že jsem musel udělat mnoho kompromisů a dohod, které mě stály nejen hodně sil.

V první řadě musím poděkovat mému úřadu a zejména úžasným a krásným úřednicím. Váš vstřícný přístup a servilita, kdy po Vás chci věci, které byste jinak neudělaly, ve mě vyvolává pocit mocného vládce. Nesčetněkrát jste mi pomohly s úkoly, které přinesly velké zisky nejen mě, ale i některým z Vás. Hodně je to vidět ve školství, které jsem si před 4 roky vybral jako hlavní kompetenci zejména z důvodu očekávaného vysokého rozpočtu v této oblasti. Vždyť jsme tam proinvestovali přes 400 miliónů, a to by bylo, aby z toho něco nezůstalo tady ve Veleni (a také na úřadě). Je to však zejména moje práce, protože to, co vidíte kolem sebe, je hlavně můj budovatelským um. Ale za tu práci jsem byl vysoce odměněn a stálo to za to.

Další dík patří mým kolegyním i kolegům z rady. Těm současným i minulým. Díky, že jste mě nechali realizovat stanovené cíle. Občas mi to dalo opravdu zabrat skrýt skutečný účel překladu, ale Vy jste prostě skvělí, že to neřešíte. Toho nejlepšího z Vás necháváte v klidu pracovat a tím děláte Letňany lepší. Původní rada v tomto excelovala a rada současná by v tom zcela jistě byla stejně dobrá.

Velké díky patří také členkám a členům zastupitelstva. Kde bych dnes býval byl, kdybychom měli v Letňanech skutečnou opozici. Jsem Vám neskonale vděčný, že jste mi dávali obrovský prostor k mým aktivitám a nekazili jste mé nepřekonatelné plány. Jen díky Vám jsme dostavěli tělocvičnu pro ZŠ generála Fajtla a tři školky a já mohl mít bohaté Vánoce. Nové složení zastupitelstva ve mě vyvolává nekonečnou naději, že příští čtyři roky by mohlo být ještě lépe. Tento optimistický stav mysli vychází z Vaší nulové schopnosti čelit mým skvělým nápadům.

Jsme vlastně taková jedna velká rodina a je jedno, že každý patříme do jiné partaje, aby lidi to divadlo správně pochopili. Kdo se spojí se mnou, bude vždy odměněn. Ať to byl nezvaný kandidát na primátora nebo ten nezkušený nýmand, který křeslo starosty po něm převzal. Jen si představte, tam mít oba dva vedle sebe. A k tomu ještě bývalou klenotnici s hrobařem. Nebýt mě v pozadí, nestalo by se v Letňanech za poslední roky nic pozitivního. Můj stále nedoceněný heroický výkon dodal za poslední roky Letňanům úplně nový ráz.

Ale dost bylo chvály. Potřeboval jsem to napsat. Už mě nebaví vymýšlet projekty za Vás a o všechno se starat od začátku do konce. Nová doba si žádá nové přístupy a já ten můj zásadně změním. Už nebudu tak obětavý a holka pro všechno. Už nebudu generovat zisky na úkor letňanských občanů. Ostatně o tom se v příštích týdnech dozvíte více, až budete někteří podávat vysvětlení k mým letňanským aktivitám. Ve vyšetřování jsem velmi transparentní a netěší mě, že musím udělat tyto změny. Sice nepřekopám můj život od základů, protože to už stejně nejde. Ale ukončení mých funkcí v Letňanech bude prvním krokem k lepší budoucnosti. Mojí i Vaší.

Ve smyslu carpe diem bych Vám rád popřál carpe annus novus.

Váš Ondřej