Bleskovka

Střednědobý výhled rozpočtu MČ Praha 18 na období do roku 2029

Zde

 

DeutschTak je první den  komunálních voleb, strany po celé Praze se  předháněli ve slibech,  vraceli nám Prahu, čistili Prahu, dávali do obcí více peněz atd.  Dále se u  silnic na nás křenili politici napříč celým politickým spektrem z leva doprava a od shora dolů.    A co v Letňanech, bylo to jiné ? Ne, nebylo -  letňanští politici slavnostně osvobozovali stromy,  ale před časem jiné  nechávali pokácet,  naparovali se jako kohouti, že tu bydlí a přitom mnozí tu mají jenom byt a domů jezdí úplně  jinam, ukazovali svoje příbuzné a mnohdy je ale dali na kandidátské listy jiných stran - možná pro kontrolu, psali ubohé články, o tom proč kandidují v této straně, ačkoliv před časem hrdě hájili jiné barvy,  vytahovali staré s smyšlené  špíny na lídry jiných stran  -  ale bez podpisu, na letácích se převlíkali za krále,  ale  byli to přitom jenom  převlečení šašci. Ale co dále dělo, dostavěla se nová silnice, ale už po ní jezdí nákladní auta plné zeminy z velké čakovické stavby rodinných domů , křtila se nová kniha o Letňanech  (upozorňuji, že velmi zdařilá) a také se ukončovala kontraverzní  zadlužená stavba.  No a také nám na letácích  říkali, že máme právo. Ale na co?

Co bude po volbách, jak to dopadne? Co když se ti, co se dnes na sebe koukají skrze prsty a hází na sebe v e-mailech špínu, ale na webu již nic nenapíší, protože tvrdí že dělají pozitivní kampaň hned pár hodin po volbách spojí.  Na radnici tak možná bude opět stávající starosta i ex starosta a jejich pohůnci  v třetí a čtvrté strany. Může se to stát?  Říkám velké ANO.  Co udělají ostatní strany,   ostrouhají mrkvičku a  půjdou opět do opozice.  A co letňanský  občan? Ten bude možná  zase za blbce.  No, snad je to jenom moje chmurná představa a vše dobře dopadne.

Zvolte ale dobře koho volit.

Olaf Deutsch, Zdravé Letňany o. s.

Pokračování : 

Jak to možná dopadne -  sobota 11. 10. 2014  cca 11.00 hodin

Oslovil jsem starostu  Ivana Kabické a přímo jsem se zeptal - Realizuje se spojení Kabický + Lněnička + Halama?:  níže facebooková komunikace

Facebook Zdrave Letnany o s.  - bez úprav

Ivan Kabický V pohádkách vystupují postavy králů a šašků, my žijeme v realitě Letňan a tam tento pohádkový příběh neplatí, to mohu s jistou mírou optimizmu slíbit.

Zdravé Letňany o.s. To znamená, že spojení Lněnička + Kabický + Halama po volbách není možné? Olaf Deutsch

Zbyněk Walter V indiánkách od Karla Maye vystupují různé kmeny, se šamany...no, bližší je mi přirovnání k pohádkovým bytostem a nechť je na voličích,ať si každého zařadí dle svého zdravého rozumu

Zdravé Letňany o.s. Je to škoda, že starosta neodpověděl, asi to bude pěkné překvapení. Deutsch

Ivan Kabický Jednoznačně konstatuji, že navrhované spojení nevznikne!!!

Zdravé Letňany o.s. Ahoj Ivane, velmi děkuji za tuto odpověď. Olaf Deutsch

Vyjádření předseda sdružení Zdravé Letňany Olafa Deutsche

po této eletronické konverzaci se dovoluji upravit svůj odhad dvě hodiny před uzavřením volebních místností:

Volby v Letňanech dnes vyhraje TOP 09,  (Lojková) před ČSSD (Mifek)  a ODS ( Kabický). TOP 09 se bude snažit předat  vedení radnice   opět předat Ivanu Kabickému .   Jak se zachová koalice Zelení, KDU-ČSL, Nezávislí- Máte právo),  spíše nebudou po volbách jednotní a budou všichni v opozici a budou si osamoceně  vyjednávat lpro sebe  různé výhody. PRO PRAHU (Lněnička), pravděpodobně budou v opozici.  KSČM bude rovněž již  tradičně v opozici. Svobodní (Halama) a ostatní budou pod 5%. A co Piráti a sdružení Zdravé Letňany?  Vzhledem k tomu, že se možná opět  v Letňanech vytvoří stávající koalice přejdeme do  opozice a budeme usilovat o obsazení komisí RMČ Praha 18.

OLaf Deusch

Předseda Zdravé Letňany o. s.