Bleskovka

JUNGLE Sport park Letňany, lezení, gymnastika, parkour, jóga i workout to jsou  možnosti pohybového vyžití obyvatel Letňan v novém  sportovním centrum.  Najdete je na adrese Veselská 699.

USAJedinečný veletrh amerických univerzitNenechte si ujít jedinečnou příležitost setkat se v Praze se zástupci  šestnácti amerických univerzit a největších českých stipendijních programů a získat informace o studiu v USA přímo od zdroje! Veletrh amerických univerzit se koná v pondělí 18. dubna 2016 od 15 do 18 hodin v prostorách Anglo-americké vysoké školy, Letenská 5, Praha 1 - Malá Strana.

Komise J. Williama Fulbrighta, EducationUSA a U.S. Commerical Service při Velvyslanectví USA spoluorganizují misi 16 amerických univerzit do Prahy, která má představit možnosti studia v USA. Součástí veletrhu je také doprovodný program, který nabídne například diskuzi s absolventy programů či zástupci největších stipendijních programů, které lze pro studium v USA využít. Zájemci o studium amerických vysokých škol tak najdou veškeré informace na jednom místě. „Věříme, že studenti ocení možnost mluvit přímo se zástupci amerických vysokých škol,“ dodává Jakub Tesař z Fulbrightovy komise. "Lidé z amerických univerzit totiž do ČR vzhledem k velikosti naší země příliš často nejezdí.  Obchodnímu oddělení Velvyslanectví USA se ale podařilo pro veletrh získat velmi zajímavé školy, které mají velký zájem o české studenty, což nakonec dokazují i svou ochotou přicestovat za nimi až do Prahy. Nabídka institucí je navíc pestrá, takže každý návštěvník si najde to své," řekl Jakub Tesař. Studenti si volí studium v Americe z různých důvodů - především kvůli kvalitě studia, flexibilním programům, úzké propojenosti vzdělávání s výzkumem či praxí, vysoké úrovni služeb pro studenty a v neposlední řadě pro širokou nabídku mimoškolních aktivit, které poskytují studentům příležitost rozvíjet své schopnosti a díky nim následně nalézt zajímavé uplatnění. V současnosti studuje ve Spojených státech téměř milión zahraničních studentů, z toho téměř 800 z České republiky, a vzdělávání tak patří mezi deset nejvýznamnějších exportních služeb v USA.

Zdroj: NICM