Bleskovka

Městská část Praha 18 vás zve na 9. ročník akce Drakiáda. Uskuteční se v sobotu 12. října 2019 od 13 hod. na ploše u OC LETŇANY. Registrace závodníků ZDARMA od 12 do 14.30 hod. Soutěž v pouštění draků: kategorie do 8 let * 9 – 14 let * nad 15 let. Vyhlášení vítězů cca v 16 hod. Pro každého soutěžícího je připraven dárek!  A také kreativní dílny klubu Slunečnice * atrakce * občerstvení. zdroj ZDE

 

logo ukVýstava UK k výročí 1939 a 1989K chystanému 75. výročí 17. listopadu 1939 a 25. výročí listopadu 1989 připravuje Univerzita Karlova tématickou výstavu. Obrací se proto na veřejnost s prosbou o pomoc při shromažďování materiálů a dobových dokumentů vztahující se k listopadu 1939 a 1989, které souvisejí s Univerzitou Karlovou.
 Univerzita Karlova hledá pro účely výstavy fotografie, filmy a videa, které byly vytvořeny během listopadových událostí, dále dobové plakáty, letáky, studentské časopisy a další autentické dokumenty a předměty vyjma dobových novin a dalších běžně dostupných publikací. Své dokumenty mohou lidé přinést do Archivu Univerzity Karlovy, a to až do 31. srpna 2014. Koordinátory projektu a kontaktními osobami jsou Mgr. Petr Cajthaml (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 224 491 481) a Mgr. Jakub Jareš (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 224 491 483). V případě, že si lidé budou chtít své fotografie nebo videa ponechat, Archiv Univerzity Karlovy si je naskenuje či okopíruje. Darované dokumenty budou uloženy v Archivu Univerzity Karlovy, kde budou odborně zpracovány a zpřístupněny badatelské veřejnosti. S ohledem na možnost dalšího využití darovaných autorsky chráněných fotografií a audiovizuálních materiálů budou lidé požádáni o udělení souhlasu s využitím darovaných dokumentů pro vědecké, badatelské a výstavní účely a jejich možnou publikací na webu věnovaném oběma výročím.
Zdroj: NICM